4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی
فوریه 25, 2020
2 مورد مهم در نحوه نوشتن فاکتور رسمی
فوریه 27, 2020
فاکتور فروش
امتیازدهیpost

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 2 نمونه مهم فاکتور رسمی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین نمونه های فاکتور رسمی

برگه های تجاری که پس از خرید و یا فروش کالا در اختیار مشتری قرار می گیرد را فاکتورهای رسمی می گویند. در این برگ های معتبر و تجاری، مشخصات محصول، مشخصات صاحب کالا یا فروشنده یا شرکت، تعداد کالا، قیمت کالا و روز عقد معامله درج می شود. این مشخصات می تواند به صورتی دستی یا به صورت چاپی بر برگ های تجاری، درج می گردند.

این برگ های تجاری شامل فاکتور فروش، دارایی، انبار و غیره می باشند. در این مطلب تلاش داریم تا شما را با برگ تجاری فروش و انبار بیشتر آشنا کنیم.

برگ فروش

این برگ های تجاری همانطور که از نامشان پیداست پس از فروش کالا تحویل مشتری داده می شود. اهمیت این برگ ها بسیار زیاد است چراکه بعضی از کالاها دارای ضمانت بوده و با استفاده از این برگ می توان برای ارجاع و یا تعویض کالا استفاده کرد. همچنین می توان با استفاده از این فاکتور در صورت وجود هر گونه مشکل یا عیب در کالا، آن را پس داد.

فاکتور رسمی

البته باید توجه داشته باشید که برگ های تجاری که از طرف سوپرمارکت ها یا فروشگاه ها به مشتری تحویل داده می شود، با برگ تجاری های رسمی که شرکت ها به مشتریان خود می دهند، متفاوت است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بررسی مهمترین تفاوت های فاکتور فروش و صورت حساب

فاکتورهایی که توسط شرکت های خرید و فروش ارائه داده می شود، می بایست به عنوان یک برگ سند خرید و عقد معامله با مهر و امضا به سازمان امور مالیاتی داده شود.

برگ تجاری انبار

در سیستم های انبار داری با استفاده از نرم افزارهای مخصوص می توان برگ فروش را ثبت و صادر کرد. در این برگ های تجاری تمام گزاراشات مربطو به انبارها و کالاهای مشتریان و غیره درج شده است.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتور رسمی و دو نمونه ی مهم آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − شش =

09304922369