فاکتور رسمی چیست؟ و چرا باید صادر شود؟

فاکتور رسمی
هزینه صدور فاکتور رسمی چقدر است؟
می 20, 2020
فاکتور رسمی
بررسی موارد قانونی در فاکتور رسمی
جولای 5, 2020
فاکتور رسمی

همانطور که می دانید صدور فاکتور رسمی از اهممیت بالایی برخوردار می باشد. تمامی واحد های تجاری موظف اند تا این نوع فاکتور ها را صادر نمایند.

در مطالب قبلی شما را با هزینه صدور فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

فاکتور رسمی

معرفی فاکتور رسمی

در واقع به سندی که به عنوان یک فاکتور جهت معامله از طرف فروشنده به خریدار به همراه مهر و همچنین امضا داده شده است را می توان فاکتور رسمی دانست همچنین اسناد آن به واسطه یکی از طرفین قرارداد به سازمان امور مالیاتی نحویل داده می شود، را می توان رسمی دانست.

این نوع فاکتور ها هم می توانند به صورت دستی نوشته شوند و هم می توانند تایپ شده و کامپیوتری باشند.

به همین خاطر است که اگر سازمان امور مالیاتی فاکتوری را مورد تایید قرار دهد به معنی رسمی و معتبر بودن آن فاکتور می باشد.

اگر بخوایم از نظر اداره مالیت بررسی کنیم به فاکتوری که مورد تایید اداره امور دارایی قرار گرفته باشد می توان رسمی گفت. این نوع فاکتور ها دارای مشخصات کامل فروشنده و خریدار می باشند و در آن تمامی اطلاعات مربوط به فروشنده، خریدار و همچنین خدمات ارائه شده و یا کالای فروخته شده قید شده است.

به طور کلی این نوع فاکتور ها را چطور می توان تعریف کرد؟ این نوع فاکتور ها یک سند تجاری هستند که توسط فروشنده برای خریدار صادر می شوند و محصولات، مقادیر و قیمت ‌های مورد توافق‌ را برای محصولات و خدمات به اثبات می رسانند. از دید فروشنده این فاکتور یک فاکتور فروش می باشد. از دید خریدار این فاکتور یک فاکتور خرید خواهد بود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
عوامل موثر بر صدور فاکتور رسمی

آیا می دانید پیش فاکتور چیست؟ پیش فاکتور به برگه ی خریدی می گویند که فروشنده به عنوان پیشنهاد فروش یا مشخص کردن ارزش کالا یا خدمات و شرایط فروش با در نظر گرفتن مدت اعتبار به درخواست خریدار و برای او صادر می کند.

برای تهیه بهترین انواع فاکتور رسمی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − شش =

09304922369