فاکتور رسمی
فاکتور رسمی چیست؟ و چرا باید صادر شود؟
ژوئن 7, 2020
صفر تا صد فاکتور رسمی
نوامبر 28, 2020
فاکتور رسمی
امتیازدهیpost

همانطور که می دانید فاکتور رسمی به فاکتوری می گویند که مورد تایید اداره امور دارایی قرار گرفته باشد.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات فاکتور های رسمی آشنا کردیم. و همچنین در مورد دلایل صادر شدن فاکتور رسمی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. در  در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

فاکتورهای مخصوص خرید و فروش، به عنوان سندی برای اثبات انجام معاملات مورد استفاده قرار می گیرند. این سندها هنگامی که موارد خاصی را رعایت کنند به عنوان فاکتور رسمی نامیده و شناخته می شوند. همچنین در این صورت است که می توانند مورد تایید اداره امور دارایی قرار بگیرند.

فاکتور

لازم به ذکر است که قید برخی از اطلاعات در این فاکتور ها بسیار مهم می باشد. در واقع بدون وجود این موارد، فاکتور از حالت رسمی خارج می شود و فاقد اعتبار لازم می باشد. این نکات که در قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی درج شده، شامل موارد زیر است:

درج تاریخ

در زیر شماره سریال فاکتور معمولا تاریخ فاکتور را درج می کنند. اینکه یک فاکتوری دارای تاریخ باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و از نظر حقوقی نیز بسیار مهم می باشد.

اطلاعات مربوط به فروشنده و خریدار

یکی از نکات مهمی که در مورد معتبر بودن فاکتور ها و همچنین نکات قانونی آن ها باید مورد بررسی قرار گیرد این است که اطلاعات مخصوص شناسنامه ها و همچنین تاریخ تولد و … را در این نوع فاکتور ها قید کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چرا باید فاکتور رسمی صادر کنیم؟

درج قیمت

در این بخش لازم است تا طبق قیمت یک واحد و همچنین قیمت کل ثبت شود. همچنین نحوه پرداخت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین لازم به ذکر است که در پرداخت های اقساطی نیز تمامی اطلاعات مربوطه باید قید شود.

برای دریافت فاکتور رسمی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − چهار =

09304922369