4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی

مزایا و معایب کاربرد فاکتور رسمی
فوریه 24, 2020
فاکتور فروش
2 نمونه مهم فاکتور رسمی
فوریه 26, 2020
امتیازدهیpost

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مزایا و معایب کاربرد فاکتور رسمی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

فاکتور رسمی چگونه صادر می شود؟

فاکتورهای رسمی برگ خریدهایی هستند که وزارت امور اقتصاد و دارایی آنها را تنظیم و تایید کرده است. این برگ های معتبر با توجه به قوانین وزارت اقتصاد تنظیم شده اند. در مقابل فبرگ خریدهای معتبر و رسمی، برگ های خرید غیر معتبر وجود دارد که امکان ارائه ی آنها به وزارت اقتصاد وجود نداشته و فاقد اعتبار می باشند.

پیشرفت تکنولوژی

همانطور که تکنولوژی بر زندگی روزمره ی انسان ها تاثیر به سزایی گذاشته است، برگه خریدهای معتبر و رسمی نیز با پیشرفت تکنولوژی، به صورت نرم افزاری و رایانه ای می توانند چاپ و در اختیار مشتری ها قرار گیرند.

با استفاده از رایانه و تکنولوژی می توان در کوتاه ترین زمان و با سرعت فاکتور یا برگ خرید را چاپ کرد.

صدرو فاکتور

این برگه های خرید تنها برای شرکت ها یا فروشگاه های بزرگ صادر نشده و می توان برای انواع مشاغل و تجارت ها برگه های خرید رسمی و معتبر را سفارش داد، تا بر اساس آن صاحبان سرمایه و تاجران و یا فروشندگانی که مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده می باشند، بتوانند به وزارت فاکتوری معتبر و رسمی ارائه دهند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بررسی مهمترین تفاوت های فاکتور فروش و صورت حساب

مندرجات برگه خرید معتبر

در این برگه ها چند مورد مهم وجود دارد که به بررسی 4 مورد از آنها خواهیم پرداخت.

مشخصات خریدار و فروشنده

در هر برگه خرید معتبر می بایست اطلاعات و مشخصات خریدار و فروشنده درج شود. این اطلاعات و مشخصات عبارتند از: نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس، شماره تلفن، نام شرکت یا فروشگاه و غیره.

فاکتور فروش

شماره سریال

از مهمترین بخش هایی که در هر برگه رسمی باید وجود داشته باشد، شماره سریال است. این شماره به صورت برجسته و به رنگ قرمز می باشد.

امضا یا مهر

برای رسمی تر و معتبر تر بودن برگه خرید، می بایست امضا یا مهر فروشنده یا صاحب کالا و یا خدمات بر فاکتور وجود داشته باشد. (نکته ی بسیار مهمی که معمولا مورد غفلت قرار می گیرد، عدم خط خوردگی برگه خرید می باشد.)

تخفیف

اگر هنگام خرید یا فروش به خریدار تخفیف ارائه داده شده، باید در برگه خرید ثبت گردد.

در صورت مغایرت و کمبود اطلاعات یا وجود ابهام در برگه های خرید، ممکن است فروشنده یا خریدار به مشکل بربخورد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص نکات مهم صدور فاکتور رسمی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =

09304922369