مزایا و معایب کاربرد فاکتور رسمی

فاکتورهای رسمی
بررسی مهمترین تفاوت های فاکتور فروش و صورت حساب
فوریه 23, 2020
4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی
فوریه 25, 2020
امتیازدهیpost

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مزایا و معایب استفاده از فاکتور رسمی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی تفاوت فاکتور رسمی و صورتحساب پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

مهمترین مزایا و معایب استفاده از فاکتور رسمی چه می باشند؟

مزایای استفاده از فاکتور رسمی

از مزایای استفاده از این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره  کرد:

شما حق دارید تا هزینه های درج شده را پرداخت کنید و می توانید شرایط پرداخت خود را تعیین کنید.

از فاکتورها برای روشن شدن نوع معامله و عقد آن استفاده می شود. بدین ترتیب هزینه ای که باید یک مشتری برای دریافت کالا یا خدمات پرداخت کند را می توان در فاکتور مشاهده کرد. البته مزیت های استفاده از فاکتورهای رسمی محدود به این موارد نبوده و می توان مزایای دیگری را برای آن برشمرد:

فاکتورها در پرداخت سریع تر هزینه ی کالا یا خدمات، نقش مهمی را ایفا می کنند. هنگامی که پیش پرداخت الزامی نباشد، مشتری می تواند از پرداخت هزینه ها تا پیش از دریافت کالا و فاکتور، سر باز زند. این نکته را در نظر داشته باشید که پیش از تحویل کالا یا دریافت فاکتور نباید اقدام به پرداخت هزینه کرده و یا تسویه حساب صورت گیرد.

فاکتورهای رسمی

فاکتورها به مشتریان یادآور می شوند که کالا یا خدمات به صورت کامل دریافت شده و مبلغ آن نیز پرداخت گردیده است. گاهی فاکتورها، به نوعی صورتحساب تلقی شده و مشتری می تواند از طریق آن متوجه شود که مقدار هزینه و مبلغی که باید پرداخت کند، چه مقدار می باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
صفر تا صد فاکتور رسمی

فاکتورها برای ثبت و ضبط معامله ابزاری کاربردی و خوبی می باشند. بر این اساس فروشنده می تواند به تمامی اسناد و مدارکی که ثابت می کند کالاهایی را فروخته یا خدماتی را انجام داده، دسترسی داشته باشد.

معیاب استفاده از فاکتورهای رسمی

معایب استفاده از این فاکتورها عبارتند از:

اگر فاکتور به گونه ای نوشته شده باشد که تاریخ، مشخصات کالا، یا قیمت مبهم و یا هر گونه شک و خللی در روند معامله ایجاد کند، می تواند بعدها دردسر ساز باشد. به همین دلیل باید تمامی موارد ضروری و مهم بدون ابهام و با دقت و خوانایی دقیق در فاکتور درج شود.

اگر محصول فروخته شده به صورت کامل در فاکتور درج نشده است، می تواند بعدها برای مشتری یا فروشنده مشکل ایجاد کند. یک فاکتور خوب، فاکتوری تمیز، تاریخ زده و دقیق است.

فاکتورهای رسمی که دیر تحویل داده شوند، مشتریان را ترغیب می کند تا هزینه های خود را دیرتر پرداخت کنند. پس برای دریافت وجه و یا پرداخت کامل بهتر است تا فاکتور را دقیق آماده کرده و تحویل مشتری داد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص مزایا و معایب کاربرد فاکتور رسمی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 20 =

09304922369