بررسی مهمترین تفاوت های فاکتور فروش و صورت حساب

مهمترین نمونه ی فاکتور رسمی
فوریه 20, 2020
مزایا و معایب کاربرد فاکتور رسمی
فوریه 24, 2020
فاکتورهای رسمی
امتیازدهیpost

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی تفاوت فاکتور رسمی و صورت حساب بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین نمونه ی فاکتور رسمی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین ویژگی های فاکتور رسمی چه می باشند؟

فاکتورهای رسمی که اغلب به آن فاکتور فروش نیز گفته می شود، سندی است که فروشنده یا ارائه کننده ی کالا آن را به خریدار تقدیم می کند. فاکتورها وظیفه ی پرداخت هزینه ی کالا توسط خریدار و وظیفه ی اعطای کالا با مشخصات مندرج شده، توسط فروشنده را شرح می دهند. به عبارت دیگر فاکتور توافق مکتوب توافقی بین فروشنده و خریدار برای خرید یک کالا یا انجام خدمات می باشد.

فاکتورهای رسمی شامل چه مواردی می باشند؟

تاریخ

تاریخی که در آن معامله انجام شده است. این مورد را فراموش نکنید. تاریخ انجام معامله برای خریدار بسیار مهم است. اگر قوانین و شرایطی برای خرید کالا وجود دارد، حتما تاریخ معامله و پرداخت هزینه را در آن یادداشت کنید.

نام فروشنده، فروشگاه یا شرکت

از دیگر ویژگی ها و موارد مهمی که هر فاکتور دارد، نام صاحب کالا و یا شرکت فروش می باشد. این مورد نیز باید در فاکتور حتما نوشته شود.

نام شرکت های فروش

نمایندگی ها علاوه بر درج نام خود، می بایست نام شرکت اصلی و مادر را در فاکتور درج کنند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی

توضیحات کالا

توضیحات کالا یا خدمات ارائه شده یکی دیگر از مواردی است که هنگام نوشتن فاکتور باید آن را نیز یادداشت کرد. این توضیحات شامل کیفیت و شرح حال کالا و همچنینی قیمت اصلی آن است. اغلب شماره ی کالا و یا توضیحات کلی و یا نام کالا در فاکتور درج می شود. اما بهتر است که توضیحات کامل باشند. این مورد از وقوع مشکلات بعدی، جلوگیری می کند.

شرایط پرداخت

در بعضی از فاکتورها امکان دارد که شرایط پرداخت کامل یک کالا برای مثال تا 30 روز باشد، که این مسئله نیز باید در فاکتور درج و یادداشت شود.

فاکتور رسمی

تفاوت فاکتورهای فروش و صورت حساب

تفاوت بین فاکتورهای فروش و صورت حساب ها در تمرکز و نقطه نظر آنها است. فاکتور توسط فروشنده آماده شده و شرح حالی برای خدمات یا کالاهای آن بوده و به مشتری داده می شود و شامل مقدار خریداری شده بوده است. فاکتور ممکن است پیش یا پس از دریافت کالا یا سرویس به مشتری تحویل داده شود. معمولا فاکتورها پس از انجام معامله اعطا می گردند.

درحالیکه صورت حساب درخواستی برای پرداخت هزنیه است. صورت حساب معمولا از دیدگاه و نقطه نظر مشتری ارسال می شود. دریافت صورت حساب بدون فاکتور متداول بوده و برای مثال این امر در فروشگاه یا رستوران ها نیز دیده می شود. صورت حساب معمولا برگه ای برای پرداخت یک مبلغ معین است، که به مشتری داده می شود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص بررسی تفاوت فاکتور رسمی و صورت حساب برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مزایا و معایب کاربرد فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

09304922369