2 مورد مهم در نحوه نوشتن فاکتور رسمی
فوریه 27, 2020
چاپ فاکتور رسمی معتبر
4 نکته مهم در چاپ فاکتور رسمی
مارس 18, 2020

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 3 ویژگی مهم فاکتور رسمی بپردازیم. با ما همراه باشید. پیشتر نیز به بررسی 2 مورد مهم در نحوه ی نوشتن فاکتور رسمی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین ویژگی های فاکتور رسمی چیست؟

برگه های معتبری که مهر و امضا شده باشند و در معامله ی خرید یا فروش و یا انجام خدمات به مشتری داده می شود، فاکتور رسمی است. اگر هر کدام از طرفین عقد معامله این برگه ی معتبر را به سازمان امور مالیاتی تحویل دهند، برای هر کدام حقی ایجاد می شود. این برگه ها مورد تایید سازمان امور مالیاتی بوده و طبق مواد قانونی جمهوری اسلامی ایران طراحی و چاپ می شوند.

بسیاری از واحدهای تجاری با پیشرفت و به روز شدن نرم افزارهای حسابداری، دیگر بگه های خرید و فبروش را به صورت چاپی و غیر دستنویس به شمتریان خود تحویل می دهند.

از ویژگی های مهم این برگه های معتبر و مورد تایید سازمان امور مالیاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدل کاغذ

از جمله ویژگی هایی که در صدور این برگه های معتبر بسیار مهم می باشند، مدل کاغذ می باشد. این کاغذها می توانند به صورت 80 گرمی یا به صورت 60 گرمی تولید شوند.

فاکتور رسمی

همچنین این برگه ها مناسب برای استفاده در چاپگرها یا به صورت دستنویس می باشند.

تعداد برگه ها

معمولا تعداد این برگه ها بر اساس انتخاب و درخواست مشتریان است. برای مثال می توان در بعضی از این فاکتورها دو یا سه برگه استفاده کرد. همچنین اندازه ی آنها به صورت استاندارد A4 بوده اما در بعضی موارد A5 نیز می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی

توضیح کالا

توضیحات کالا و خدمات ارائه شده می بایست به صورت مشخص درج شود. البته در برگه های چاپی، خط خوردگی یا ابهام کمتر وجود دارد اما در برگه های دستنویس باید از وجود هر گونه ابهامی خودداری کرد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتور رسمی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

09304922369