چطور مرکزی معتبر برای صدور فاکتور رسمی پیدا کنیم؟
می 23, 2021
خرید فاکتور رسمی

برای خرید فاکتور رسمی به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ چه مشخصاتی موجب می شود تا بتوانید در سال 1401 خرید فاکتور رسمی را انجام دهید؟

چاپ فاکتور یک روش سنتی برای ضبط معامله فروش است. ارسال یک کپی صورتحساب به مشتری، او را از کالاهای فروخته شده یا خدمات آگاه می سازد.

در مطالب قبلی شما را با مرکزی معتبر برای صدور فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید.

خرید فاکتور رسمی

خرید فاکتور رسمی

یک فاکتور یک سند تجاری است که برای ثبت معامله بین خریدار و فروشنده استفاده می شود. چاپ یک فاکتور به معنای نگهداری یا ذخیره یک کپی فیزیکی از معامله فروش است. صاحب کسب و کار باید ابتدا قبل از چاپ آن فاکتور را بررسی کنید. امروزه فاکتورهای تولید شده کامپیوتری بسیار رایج هستند. آنها سپس چاپ می شوند و به مشتری ارسال می شوند.

کپی فاکتورهای فیزیکی ممنوع است اگر فاکتور ایجاد شود و دارای یک کد پاسخ سریع و یک شماره مرجع فاکتور است که بر روی آن تعبیه شده است.

مراحل مربوط به چاپ فاکتور

قبل از چاپ فاکتور، باید زیر مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله 1: فاکتور را در نرم افزار مربوطه باز کنید.
 • مرحله 2: جزئیات ذکر شده در فاکتور، مانند تاریخ، مقدار، تاریخ پرداخت، مالیات، مبلغ قابل پرداخت و غیره را بررسی کنید.
 • مرحله 3: بررسی کنید که آیا فاکتور با نیاز به الزامات صورتحساب الکترونیکی مطابقت دارد.
 • مرحله 3: پیش نمایش چاپ را بررسی کنید.
 • مرحله 4: بر روی گزینه چاپ کلیک کنید تا آن را چاپ کنید.

مزایا و معایب خرید فاکتور رسمی

مزایا

 • ثبت نام پرونده های چاپی برای نگهداری و ارزیابی مسئولیت مالیات استفاده می شود.
 • برای خواندن اسناد چاپ شده آسان است در مقایسه با اسناد الکترونیکی.
 • صنایع یا بخش هایی که چاپ فاکتور شایع است
 • چاپ فاکتور در بخش های زیر شایع است:

 

 1. سوپرمارکت ها و مراکز خرید
 2. بخش فروشگاه ها
 3. بخش مراقبت های بهداشتی
 4. رستوران ها

بهترین جایگزین برای چاپ فاکتور

فاکتورهای چاپ می تواند دشوار باشد، به ویژه هنگامی که کسب و کار شما در مرحله رو به رشد است و صدها فاکتور را روزانه تولید می کند. با استفاده از ابزارهای مختلف صورتحساب آنلاین موجود در بازار، نیاز به فاکتورهای فیزیکی را از بین می برد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
3 ویژگی مهم فاکتور رسمی

فاکتورها بستر سیستم پرداخت هستند. برای هر کسب و کاری، فاکتورها پرداخت را تسهیل می کنند. آنها در روند حسابداری و حسابداری کسب و کار کمک می کنند.

فاکتورها هر دو مشتریان و تامین کنندگان را قادر می سازند تا معاملات بین آنها را در هر روز در هر دوره پیگیری کنند. این مقاله به شما کمک می کند تا بدانید که چگونه یک فاکتور رسمی را داشته باشید.

مراحل زیر را دنبال کنید تا صورتحساب را انجام دهید

 • یک قالب حرفه ای را انتخاب کنید

ایجاد یک طراحی برای یک فاکتور امروز، با ابزارهای مختلف و نرم افزارهای موجود در اینترنت نسبتا آسان است.

فاکتورهای سفارشی در حال حاضر بسیار اسان اند چرا که قالب ها آماده است که می تواند به راحتی ویرایش شود. ایده این است که یک قالب فاکتور را انتخاب کنید که حرفه ای هنوز منحصر به فرد است. این به این دلیل است که فاکتورها می توانند مشتریان را از نوع شرکتی که با آنها برخورد می کنند، به مشتریان بدهد.

 • جزئیات شرکت را پر کنید

جزئیات اساسی این شرکت، مانند نام، آدرس و اطلاعات تماس، باید در آن قرار گیرد. اطلاعات تماس از فروشنده و خریدار نیز باید اضافه شود. همیشه یک ایده خوب است که شامل آرم شرکت در صورتحساب باشد تا بتواند به راحتی قابل شناسایی باشد و تصور پایدار را در ذهن مشتریان ایجاد کند.

 • نکات کلیدی در جزئیات کالا یا خدمات ارائه شده

شرح مفصلی از کالاها یا خدمات ارائه شده و نرخ هر واحد و مقادیر باید در صورتحساب نشان داده شود. این تضمین می کند که فاکتور سریع تر پردازش می شود و پرداخت فاکتور در زمان دریافت می شود. اگر مشتری از آنچه که پرداخت می شود آگاه است، پرداخت احتمالا بلافاصله منتشر خواهد شد. علاوه بر این، این به مشتری و فروشنده کمک می کند تا سریعتر فاکتور را شناسایی کند.

صدور فاکتور رسمی

 • تاریخ های لازم را پر کنید

تاریخ ها نقش مهمی ایفا می کنند یعنی پردازش یک فاکتور و هر دو فروشنده و خریدار را قادر می سازد تا صورتحساب ها را به دلیل پرداخت و موارد بازپرداخت پیگیری کنند.

تاریخ به طور خودکار احساس مسئولیت را بر مشتری ایجاد می کند تا اطمینان حاصل شود که پرداخت های سریع انجام می شود. در عین حال، مسئولیت آن را بر عهده فروشنده ایجاد می کند تا پیگیری عدم پرداخت هزینه ها را دنبال کند. تاریخ های زیر برای یک فاکتور موثر حیاتی هستند:

 1. تاریخ فاکتور
 2. تاریخ عرضه کالا یا خدمات
 3. تاریخ تحویل برای پرداخت
 • شماره فاکتور را پر کنید
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
فاکتور صوری چیست؟

هر فاکتور باید یک شماره سریال منحصر به فرد داشته باشد تا ردیابی آسان فاکتورها را تسهیل کند. این شماره منحصر به فرد ضروری برای مستندات مناسب فاکتورها، به ویژه برای اهداف حسابداری و مالیات است.

شماره فاکتور به مشتری کمک می کند تا مشتری و تامین کننده یک فاکتور خاص را با سهولت شناسایی و پیگیری کند. قانون GST قوانین را برای اختصاص اعداد فاکتور به صورتحساب هایی که توسط شرکت های ثبت شده GST مطرح شده است، تجویز کرده است.

 • مقدار فاکتور را محاسبه کنید

موازی با شرح کالا، مقدار، نرخ هر واحد و ارزش هر نوع کالای عرضه شده باید وارد شود. مقدار کل اقلام نیز باید به وضوح نشان داده شود، پس از آن شکستن مالیات های قابل اجرا و CESS نیز برای وضوح نشان داده شده است. مقدار کل ناخالص اقلام با افزودن مالیات قابل اجرا و CESS به ما کل (کل ارزش مالیاتی) فاکتور می دهد.

 • شرایط پرداخت را تعیین کنید

شرایط پرداخت برای کالاها یا خدمات ارائه شده ممکن است قبلا توسط هر دو طرف توافق شده باشد. با این حال، همیشه توصیه می شود که در صورتحساب برای اهداف مستندات مشابه باشد، زیرا فاکتور خود به عنوان شواهدی برای معامله فروش انجام می دهد.

نحوه پرداخت ممکن است ذکر شود، پول نقد، چک، انتقال بانکی یا هر نوع دیگری از پرداخت قابل قبول باشد. برای انتقال بانکی، جزئیات مانند شماره حساب، نام بانک، نام حساب کاربری حساب، کد IFSC، و غیره اجباری هستند. شرایط پرداخت، مانند تخفیف برای پرداخت های اولیه یا مجازات برای جزئیات پرداخت، ممکن است در هر مورد اضافه شود.

 • شامل یک یادداشت در بخش نظرات

اجباری نیست که فاکتور بخش نظرات را داشته باشد. با این حال، از آنجا که فاکتور یک وسیله ارتباطی بین مشتری و شرکت است، همیشه خوب است برای اضافه کردن هر گونه اطلاعاتی که ممکن است مفید باشد کاری انجام دهید. در اینجا چند جمله ای است که می تواند به بخش نظرات اضافه شود:

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
خط خوردگی در فاکتور رسمی

با تشکر از شما برای انتخاب خدمات ما. ما امیدواریم که خیلی سریع از شما خبری دریافت کنیم.

برای تخفیف های جذاب و پیشنهادات، لطفا با ما تماس بگیرید.

پرداخت های اولیه قدردانی می شود.

 • امضاء

امضاهای یک سند فاکتور، همچنان به عنوان شواهدی از معامله فروش خاص خود را افزایش می دهد. در درجه اول، صورتحساب ها تحت GST صادر می شود. امضاهای خریدار و فروشنده ثابت می کنند که شرایط فروش توسط هر دو طرف توافق شده و پذیرفته شده است.

چگونه یک فاکتور را ایمیل می کنید؟

برای ارسال صورتحساب خود، آن را در دسکتاپ خود ذخیره کنید. ‘دسکتاپ’ اولین صفحه ای است که می بینید زمانی که شما به کامپیوتر خود وارد می شوید.

در اینجا گام به گام در مورد نحوه ایمیل این صورتحساب شما را راهنمایی می کنیم:

روی برنامه ایمیل خود دوبار کلیک کنید تا آن را باز کنید.

‘ایمیل جدید’ یا در یک پیام جدید ‘Macintosh’ را انتخاب کنید.

در قسمت”To” آدرس ایمیل شخصی را که می خواهید به ایمیل ارسال کنید، قرار دهید.

در قسمت Subject، نام یا نام شرکت خود را بنویسید، به علاوه شماره فاکتور. به عنوان مثال، ‘جک میسون، صورتحساب …

در ایمیل، اجازه دهید مشتری شما بداند که شما یک فاکتور را پیوست می دهید. این نیز یک عمل خوب است که شامل شماره فاکتور در اینجا نیز باشد. به عنوان مثال، ‘سلام تام، لطفا فاکتور من (صورتحساب # 4723) را برای پروژه هفته گذشته متصل کنید. آخر هفته خوبی داشته باشید.’

برای پیوستن ایمیل، به دنبال ‘فایل پیوست’ در نوار منو ایمیل، آن را با آیکون PaperClip خواهد بود. روی آن کلیک کنید.

روی فایل خود دوبار کلیک کنید.

جعبه ایمیل شما اکنون دوباره ظاهر خواهد شد:

بر روی کامپیوترشما یک بخش جدید ‘پیوست شده’ را در زیر Subject، با یک آیکون کوچک خواهید دید. این آیکون به شما نوع فایل متصل شده به عنوان مثال، یک PDF و نام فایل را نشان می دهد.

در مکینتاش، فایل را در پایین ایمیل خود مشاهده خواهید کرد.

در منوی بالا، به سمت چپ، ‘ارسال’ را انتخاب کنید.

شما اکنون فاکتور خود را ارسال کرده اید.

برای خرید فاکتور رسمی با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما با شماره 09108502591 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

09304922369