فاکتور رسمی
خصوصیات فاکتور رسمی
دسامبر 24, 2018
فاکتور رسمی
امتیازدهیpost

فاکتور رسمی فاکتوری است که به تاییدیه مالیاتی رسیده باشد و همچنین از این فاکتور به عنوان سندی برای مشخص کردن قیمت و مشخصات محصولات و خرمات ارائه شده استفاده می شود. فاکتور رسمی فاکتوری است که خریدار و فروشدنده از آن استفاده می کنند و تمامی مشخصات محصول و همچنین خدمات ارائه شده از جمله قیمت و هزینه های مربوطه در این فاکتور به ثبت رسیده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با نحوه صدور فاکتور رسمی بیشتر آشنا کنیم.

طبق ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده دو نمونه صورتحساب برای فاکتور رسمی وجود دارد. اگر می خواهید مشمول جریمه های سنگین دارایی نشوید بهتر است تا با صدور فاکتور رسمی از پرداخت هزینه های سنگین و سرسام آور جلوگیری کنید. همانطور که می دانید گاهی دقت نکردن به برخی از موارد ممکن است باعث جریمه های بسیار سنگینی شود که شما با صدور فاکتور رسمی می توانید از پرداخت این هزینه ها معاف شوید.

به فاکتوری که طبق قوانین امور اقتصاد و دارایی تهیه و تنظیم شده باشد فاکتور رسمی می گویند. می توان با استفاده از نرم افزار های حسابداری بسیاری از فاکتور ها از جمله فاکتور رسمی، فاکتور غیر رسمی، پیش فاکتور، صورتحساب و …. را صادر نمود. یکی از فواید صدور فاکتور رسمی به این شکل این است که وقت کمتری از افراد گرفته می شود و با یک کلیک ساده به راحتی می توان با پرداخت کمترین هزینه صدور فاکتور رسمی را انجام داد.

  • برخی از مشخصات فاکتور رسمی عبارت اند از
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چطور فاکتور های صوری تشخیص داده می شوند؟

به تعداد برگه هایی که افراد انتخاب می کنند چه 2 برگی و یا چه 3 برگی فاکتور رسمی صادر می شود. می توان از کاغذ های A4 برای صدور فاکتور رسمی استفاده کرد.

اگر فاکتور رسمی با استفاده از پرینتر و چاپگر چاپ می شود باید از کاغذ تحریر اندونزی 80 گرمی استفاده کرد. اما اگر از به صورت دستی صدور فاکتور رسمی انجام می شود بهتر است تا از کاغذ 60 گرمی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

09304922369