چطور فاکتور های صوری تشخیص داده می شوند؟

فاکتور رسمی
همه چیز در مورد فاکتور رسمی( بخش دوم)
فوریه 3, 2019
صدور فاکتور رسمی
آیا می دانید چه زمان باید فاکتور رسمی را صادر کنید؟
آوریل 4, 2019
فاکتور رسمی
امتیازدهیpost

همانطور که می دانید صدور فاکتور رسمی برای تمامی واحد های تجاری ضروری است. در مطالب قبل شما را با انواع فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد فاکتور رسمی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

فاکتور صوری نوعی ابزار غیرقانونی برای عملیات حساب سازی است. ماهیت آن با چهره قانونی یعنی صدور فاکتور رسمی اجرا می شود ولی نوع استفاده و کاربری تغییر می کند. متاسفانه برخی از شرکتها بدون توجه به این نکته مهم و خطرساز اقدام به استفاده از این ابزار می کنند. هدف اصلی عملیات فاکتورسازی به منظور کاهش به یکباره هزینه ها از درآمدهاست. و یا خرید ها از فروش ها انجام می شود..

مراحل کنترل سازمان امور مالیاتی برای کشف فاکتورهای صوری در زمان رسیدگی

کنترل اینکه ارائه کننده کالا و خدمات کد فروش، فاکتور فروش یا شرکت صوری و کاغذی نباشد.

رئيس هيات‌مديره يكي از شركت‌هاي بزرگ واردات و فروش لوازم كامپيوتري خرداد امسال گفت كه عده‌اي كه به دلايلي توانسته بودند از پرداخت ماليات معاف شوند و فعال اقتصادي نيستند، كارت بازرگاني گرفته و شركتي را به نام خود ثبت مي‌كنند و بنا به شرايط و زد و‌بندي كه دارند، فاكتورهايي تهيه كرده و آن را به متقاضيان مي‌فروشند، در حالي كه خود براي آن پولي پرداخت نكرده‌اند.

کنترل اینکه فروشنده کالا و خدمات از شرکت منحل شده یا غیر فعال اقدام به صدور فاکتور ننموده و شناسه ملی خود را به درستی اعلام کرده است.

کنترل اعتبار گواهی ارزش افزوده

کنترل نوع و متناسب بودن فعالیت صادر کننده فاکتور با کالا و خدمات مندرج در فاکتور

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
4 نکته مهم در نحوه صدور فاکتور رسمی

کنترل مستندات حمل شامل بارنامه جاده ای و بیجک و ….

کنترل مستندات پرداخت شامل کپی چک های بانکی شرکت یا فیش های واریزی

همانطور که می دانید میهن فاکتور ارائه دهنده بهترین انواع فاکتور رسمی و همچنین سایر خدمات حسابداری است. شما می توانید با تهیه فاکتور رسمی معتبر از این مجموعه از پرداخت مالیات های سنگین جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

09304922369