چطور مرکزی معتبر برای صدور فاکتور رسمی پیدا کنیم؟

فاکتور رسمی
صدور فاکتور رسمی چگونه است؟
آوریل 14, 2021

برای صدور فاکتور رسمی به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

همانطور که می دانید صدور فاکتور رسمی یکی از مهم ترین کارهایی است که برای هر کسب و کاری باید انجام شود.

در مطالب قبلی شما را با نحوه صدور فاکتور رسمی اشنا کردیم.

در ادامه همراه ما باشید تا به شما بگوییم چطور می توانید یک مرکز معتبر برای این کار را پیدا کنید.

 

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

بسیاری از صاحبان مشاغل مزایای بیانیه و چاپ فاکتور را درک کرده اند. هنگامی که صدور فاکتور را انجام می دهید، می توانید از مزایایی مانند تخصص، حجم کار کمتر و کارایی بهره مند شوید.

اما برای دستیابی به این مزایا، ضروری است که شما یک شرکت معتبر برای اینکار پیدا کنید.

تعداد زیادی شرکت های صدور فاکتور رسمی در حال فعالیت هستند و متأسفانه همه آنها در این کار عالی نیستند. حمایت از یک شرکت غیراستاندارد مشکلات زیادی را برای شرکت و مشتریان شما ایجاد خواهد کرد. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، این 3 نکته زیر می تواند در انتخاب یک مجموعه مناسب به شما کمک کند.

صدور فاکتور رسمی

قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان مهمترین ویژگی جستجو شرکت صدور فاکتور است. شما باید اطمینان داشته باشید که شرکت می تواند دقیقاً همان چیزی را که شما می خواهید در اختیار شما قرار دهد. برای قابل اعتماد بودن یک شرکت، آن ها باید دانش خوبی در مورد نحوه چاپ صورتحساب ها و فاکتورها داشته باشند.

اظهارات و فاکتورها اسناد مهم و ظریفی هستند. یک خطا در آن ها می تواند در کل روند پرداخت مشکل ایجاد کند. برای فهمیدن اینکه یک شرکت ارائه دهنده خدمات چقدر قابل اعتماد است، می توانید بررسی های آن ها را انجام دهید یا نظرات عینی آنها را در مورد شرکت از مشتریان آنها بپرسید.

همچنین می توانید یک شرکت محبوب پیدا کنید. شرکت های معروف اغلب به دلیل قابل اعتماد بودن محبوبیت خود را کسب می کنند.

بهره وری

کارایی و بهره وری ویژگی بسیار مهمی است که یک شرکت ارائه دهنده خدمات باید داشته باشد. صورتحساب ها و فاکتورها اسنادی کاملاً آگاهانه هستند که باید به طور کارآمد ارائه شوند. برای داشتن روند پرداخت بهتر هم برای شما و هم برای مشتریان، نباید در صورتحساب تأخیر داشته باشید. یک شرکت ارائه خدمات صدور فاکتور رسمیِ خوب باید این اهمیت را درک کند.

شما شرکتی با مدیریت زمان ضعیف نمی خواهید. بنابراین هنگام انتخاب چاپخانه مناسب، در مورد میزان کارآیی آنها در ارائه اظهارات تحقیق کنید.

دانش در مورد شغل شما

چه فایده ای می تواند داشته باشد که از خدمات شرکتی استفاده کنید که در مورد اظهارنامه ها و فاکتورهای شرکت شما دانشی نداشته باشد؟ یک شرکت صدور فاکتور باید از هر آنچه در مورد اظهارنامه و فاکتور لازم است بداند اطلاع داشته باشد.

صرفاً به این دلیل که آن ها یک ارائه دهنده خدمات فاکتور رسمی هستند به این معنی نیست که نباید دانش بیشتری در مورد اسناد داشته باشند.

دانش خوب در مورد کسب و کار شما می تواند به پرسنل شرکت کمک کند تا در هنگام تهیه پیش فاکتور اشتباهاتی را انجام ندهند. همچنین آگاهی از هدف فاکتورها و اظهارات به کارکنان کمک می کند تا نیاز به کارایی و سرعت را بهتر درک کنند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مزایا و معایب کاربرد فاکتور رسمی

کمک گرفتن از یک شرکت با دانش و آگاهی بالا به شما در صرفه جویی در زمانی که صرف توضیح جزئیات اساسی می کنید کمک می کند. همچنین به شما اعتماد به نفس می دهد که کار خود را به شرکتی واگذار کرده اید که در کار خود حرفه ای هستند.

نتیجه

هنگام جستجوی شرکت مناسب برای چاپ صورتحساب خود، اطمینان، کارآیی و داشتن دانش کافی در مورد کار را مورد توجه قرار دهید. به یاد داشته باشید اظهارات و فاکتورها اسناد مهمی هستند بنابراین باید به درستی انجام شوند.

کاربرد فاکتور رسمی

شرکت ها برای درخواست پرداخت نیاز به ارائه فاکتور دارند. فاکتور یک توافق نامه قانونی است که رضایت هر دو طرف را برای قیمت ذکر شده و شرایط پرداخت نشان می دهد. با این حال، استفاده از فاکتور مزایای دیگری نیز دارد.

نگهداری سوابق

مهمترین مزیت فاکتور امکان ثبت سوابق قانونی فروش است. با این کار می توان فهمید چه کالایی فروخته شده، چه کسی آن را خریداری کرده و چه کسی آن را فروخته است.

پیگیری پرداخت

فاکتور ابزاری ارزشمند برای حسابداری است. هم به فروشنده و هم به خریدار کمک می کند تا از میزان پرداخت ها و بدهی های خود مطلع شوند.

محافظت قانونی

یک فاکتور مناسب اثبات قانونی توافق بین خریدار و فروشنده بر روی قیمت تعیین شده است. از بازرگان در برابر پرونده های قضایی جعلی محافظت می کند.

ثبت مالیات آسان

ثبت و نگهداری کلیه فاکتورهای فروش به شرکت کمک می کند تا درآمد خود را گزارش کند و اطمینان حاصل کند که مقدار مالیات مناسب را پرداخت کرده است.

تجزیه و تحلیل کسب و کار

تجزیه و تحلیل فاکتورها می تواند به مشاغل کمک کند تا از الگوی خرید مشتریان خود اطلاعات جمع آوری کرده و روندها، محصولات محبوب، اوج خرید و موارد دیگر را شناسایی کنند. این امر به توسعه استراتژی های بازاریابی موثر کمک می کند.

فاکتور سندی است که فروشنده برای دریافت وجه به خریدار می دهد. این شامل هزینه محصولات خریداری شده یا خدمات ارائه شده به خریدار است. فاکتورها همچنین می توانند به عنوان سوابق قانونی عمل کنند، در صورتی که حاوی نام فروشنده و مشتری، شرح و قیمت کالاها یا خدمات و شرایط پرداخت باشد.

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در استفاده بهینه از فاکتورها و اطمینان از پرداخت سریع شما وجود دارد:

  • روند فاکتور و پرداخت را برای مشتریان راحت تر کنید
  • در صورت وجود، از صورتحساب استفاده کنید
  • مذاکره کنید و شرایط پرداخت را به صورت کتبی تعیین کنید
  • دریافت پیش پرداخت
  • صورتحساب را به صورت خودکار صادر کنید
  • روی ایجاد روابط نزدیکتر با مشتری کار کنید
  • در صورت عدم پرداخت به موقع مشتری، کار را ادامه دهید یا پروژه ها را متوقف کنید

نرم افزار مدرن صدور فاکتور

محصولات نرم افزاری مدرن فاکتور از شرکت های مختلف این امکان را برای شما فراهم می کند تا فرآیند صدور فاکتور را به صورت خودکار، سرعت بخشیده و مدیریت کنید.

کاری که می توانید با نرم افزار صدور فاکتور انجام دهید:

فاکتورهای سفارشی ایجاد کنید

از آزادی کامل در طراحی ظاهر فاکتورهای خود لذت ببرید. یک الگوی پیش ساخته را از یک گالری انتخاب کنید و آن را متناسب با آن تنظیم کنید تا بتوانید برند خود را همانطور که می خواهید بسازید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چرا باید فاکتور رسمی صادر کنیم؟

گردش کار خود را به صورت خودکار انجام دهید

با اتوماتیک کردن کارهای تکراری خسته کننده از صورتحساب گردش کار گرفته تا یادآوری های پرداخت، بنشینید و اجازه دهید تا نرم افزار شما از فاکتورهای شما مراقبت کند.

پرداخت ها را آسان و ایمن انجام دهید

نرم افزار صدور فاکتور از اطمینان کامل پرداخت ها برخوردار می باشد. حتی می توانید بصورت خودکار و بصورت تکراری پرداخت ها را جمع آوری کنید.

روابط مشتری را بهبود بخشید

نرم افزار فاکتور کمک می کند تا روابط مشتری شما به سطح جدیدی برسد. نرم افزار خوب صورتحساب شامل پشتیبانی CRM و یک پورتال مشتری برای مشتری است تا معاملات خود را ردیابی کند یا به صورت آنلاین پرداخت کند.

مزایای استفاده از نرم افزار صدور فاکتور

نرم افزار صدور فاکتور با اتوماسیون کارهای مهم به ساده سازی روندهای حسابداری و مالی شما کمک می کند. با این کار می توانید:

با کاهش کارکنان بخش صورتحساب، هزینه ها را کاهش دهید

در پیگیری و تأخیر در وقت صرفه جویی کنید

با پرداخت سریع فاکتورها، جریان نقدی خود را بهبود ببخشید

اهمیت صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور یکی از جنبه های مهم حساب های پرداختنی است و به کل مبلغی که باید برای کالاها خدمات خریداری شده پرداخت شود اشاره دارد.

پرداخت به موقع و دقیق به هر فروشنده ضروری است. حتی یک انحراف بسیار کوچک می تواند تأثیر بسزایی در اعتبار تجاری شما داشته باشد. همچنین می تواند تصور مشتری از شرکت شما را مختل کند. به همین دلیل صدور فاکتور باید به صورت سیستماتیک انجام شود.

به عنوان یک سازمان، روزانه با بیش از هزار فاکتور مواجه خواهید شد. این کار وقت گیر و پیش پا افتاده می تواند وقت و تلاش ارزشمندی را از بین ببرد. صدور فاکتور با مدیریت ضعیف می تواند منجر به پرداخت نادرست یا تأخیری شود که نه تنها منجر به بحران نقدی می شود بلکه بر اعتبار بازار شما نیز تأثیر می گذارد.

با انتخاب برون سپاری صدور فاکتور، می توانید از تخصص حرفه ای ارائه دهنده خدمات استفاده کنید. می توانید اطمینان حاصل کنید که این متخصصان دامنه آموزش دیده تعادل مناسبی را بین پرداخت فاکتور و مطالبات شما حفظ خواهند کرد، به طوری که شرکت شما هرگز از نظر سرمایه در گردش کوتاهی نخواهد کرد.

در اینجا چهار مزیتی آورده شده است که شرکت شما با برون سپاری صدور فاکتور می تواند از آنها بهره مند شود.

اتوماسیون کل فرآیند ارائه دهنده خدمات برون سپاری شما می تواند از طرف شما فاکتور دریافت کند. این یک روش عالی برای نجات خود از برخورد با هزاران فاکتور است. متخصصین صدور فاکتور آموزش دیده فاکتورهای مجاز برای معامله و تحریم را اسکن، فهرست بندی و دریافت می کنند.

صدور فاکتور در زمان واقعی می تواند بهترین قسمت برون سپاری باشد. شما می توانید تمام مراحل را به صورت واقعی کنترل کنید. هر فاکتور در زمان دریافت تاریخ مهر می شود. در هر زمان مشخص، شما یا تیمتان می توانید جزئیات مربوط به تأییدکننده پرداخت، اطلاعات دقیق قابل پرداخت و در صورت عدم وجود اختلاف در مبلغ قابل پرداخت را بدست آورید. همچنین می توانید در مورد پرداخت های فروشنده، تصویری دقیق از کل مسئولیت شرکت دریافت کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
همه چیز در مورد فاکتور رسمی

پرداخت دقیق – پرداخت های نامناسب یا اشتباه می تواند تأثیر عمیقی در سازمان شما بگذارد. اگرچه پرداخت های کمتری می توانند وجهه تجاری شما را خراب کنند، اما پرداخت بیش از حد می تواند شما را به یک بحران نقدی سوق دهد. برون سپاری صدور فاکتور با اطمینان از به موقع پرداخت دقیق، می تواند از شر چنین امکاناتی خلاص شود.

گزارش تفصیلی – به عنوان بخشی از خدمات صدور فاکتور، می توانید گزارشات دقیق را طبق نیاز خود مشاهده کنید. از طریق مشاهده آسان گزارشات، می توانید فروشنده را با حداقل یا حداکثر معافیت، بیشترین پرداختی که به یک فروشنده خاص انجام شده است شناسایی کنید. عملکرد شرکت همیشه در اوج است.

چرا صدور فاکتور رسمی ضروری است؟

با ساده سازی سیستم تأیید قابل پرداخت حساب های کسب و کار خود، می توانید تیم خود را کارآمدتر کرده و در هزینه صرفه جویی کنید. در اینجا برخی از مزایای بهبود روند صدور فاکتور شما ذکر شده است:

تصمیم گیری ساده تر

وقتی روند تأیید فاکتورها را ساده می کنید، تصمیم گیری برای حساب های قابل پرداخت را ساده می کنید. حذف نیاز به تأیید خریدهای کوچک یا حذف برخی از لایه های تأییدیه فاکتور مورد نیاز، تیم حسابداری مالی زمان کمتری را برای پیگیری مصوبات صرف خواهد کرد. این همچنین بدان معنی است که مدیرانی که وظیفه تأیید دارند، می توانند زمان کمتری را برای بررسی فاکتورها صرف کنند و وقت بیشتری را برای کارهای مهم تر آزاد کنند.

صرفه جویی در هزینه ها

اگر متعهد به پرداخت به موقع فاکتورهای خود و یا حتی تسویه حساب آنها به موقع هستید، می توانید در دراز مدت پس انداز کنید.

وقتی همیشه قبض ها را به موقع پرداخت می کنید، از پرداخت هزینه های دیرهنگام که می تواند با گذشت زمان اضافه شود، جلوگیری می کنید. و بسیاری از تأمین کنندگان به شرکت هایی که فاکتورهای خود را زود پرداخت می کنند تخفیف و پاداش می دهند و این باعث صرفه جویی در هزینه های کسب و کار شما می شود.

اگر در صورت امکان پرداخت قبض خودکار را برای فاکتورهای خود تنظیم کنید، می توانید جریان وجه نقد را بهبود ببخشید. شما همیشه می دانید که هر ماه چه موقع پول از حساب کسب و کار شما خارج می شود، بنابراین می توانید برای تأمین هزینه های پیش بینی شده از قبل برنامه ریزی کنید.

روابط خوب فروشنده را حفظ کنید

مشاغل مشتریانی را دوست دارند که به طور مداوم قبض خود را به موقع پرداخت می کنند. نه تنها احتمال بیشتری وجود دارد که تأمین کنندگان شما هنگام بهبود روند تأیید فاکتور به شما تخفیف و پاداش دهند، بلکه اگر بدانند مشتری معتبری هستید، ممکن است کار شما را در اولویت قرار دهند. این می تواند به این معنی باشد که سفارشات شما سریعتر پر می شوند یا پروژه های شما زودتر به اتمام می رسند.

این کار همچنین می تواند به این معنی باشد که اگر هرگز مشکلی یا شکایتی دارید، فروشنده شما ممکن است سریعتر برای دستیابی به راه حل برای ادامه کار خود اقدام کند.

برای صدور فاکتور رسمی با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت با کارشناسان ما با شماره 09903839094 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =

09306443009